Ako schudnúť Ako sa pri chudnutí zbaviť starostí s PROBLÉMOVÝMI POTRAVINAMI.

13.08.2014 05:06

Chudnutie sprevádza prekonávanie mnohých prekážok. Častým problémom je dodržanie zásad zdravého stravovania. Nie na niekoľko dní, ale natrvalo. Vynechanie alebo aspoň obmedzenie vysokokalorických potravín býva kameňom úrazu chudnutia.

Ako pristúpiť pri chudnutí k najproblematickejším potravinám.
Nezdravý tuk v nadmernom množstve sa v organizme hromadí ako telesný tuk.
Tuk vo vhodnej forme je nevyhnutný pre udržanie zdravia i postavy. Bohužiaľ, jeme ho príliš veľa a zlé druhy. Stužený tuk vo väčšine pečiva znižuje dobrý cholesterol a zvyšuje ten zlý. Zdrojom zdravšieho tuku je sója alebo tofu. Dnes už existujú chutné verzie sójovej zmrzliny, alebo polevy s pudingom. Ďalším zdrojom zdravého tuku sú orechy, mandle, arašidy, kešu. Vo všetkých prípadoch si treba uvedomiť, že tuk má viac ako dvojnásobný počet kalórií ako bielkoviny a sacharidy.  

Čokoláda a rôzne sladkosti sú veľkou nástrahou chudnutia, veď majú najobľúbenejšiu chuť prírody. Čokoláda obsahuje veľa zložitých flavonoidov. Ak sa rozhodnete pre bohatú čokoládovú polevu vo vašom dezerte, oslaďte si ho tmavou čokoládou. Vyhnite sa mliečnej čokoláde a akýmkoľvek stuženým tukom, alebo bielej čokoláde, ktorá nie je nič iné ako kakaové maslo, cukor a vanilka.
Biela múka je v pečive najviac používanou múkou, je jednou z najhorších potravín, ktoré poznáme. Má minimum živín, prázdne sacharidy, napriek tomu sa najčastejšie používa na výrobu väčšiny tort, sušienok, pečiva a chleba. Pokiaľ sa to len trochu dá, nahraďte ju celozrnnými výrobkami, kedykoľvek môžete, aj keď to bude len jedna šálka. Každé zrnko trochu prispeje k zlepšeniu vášho zdravia, pretože je veľkým zdrojom vlákniny a antioxidantov.
Sladenie je pri príprave stravy veľkým problémom. Repný a trstinový cukor je najpopulárnejšie sladidlo. Ale je mimoriadne kalorické. Cukralóza je nízkokalorické sladidlo, ktoré sa najviac podobá chuti cukru. Možno ho použiť na pečenie, na rozdiel od aspartamu nestráca tepelnou úpravou chuť. Z hľadiska zdravia, najlepším zdrojom sladkosti v dezerte je ovocie. Plody sú bohaté na fruktózu, takže by mali byť konzumované s proteínmi, aby sa zabránilo rýchlemu zvýšeniu hladiny cukru v krvi

Rady na stravovanie, keď chcete predísť problémom s problematickými potravinami.

Ako sa stravovať, jesť, či nejesť pri chudnutí.
Samozrejme aj pri chudnutí musíte jesť. Žiadne drastické diéty nie sú vhodnou cestou, ako schudnúť. Možno vám váha po diéte ukáže vytúžené číslo, telo to však bude cítiť inak. Ak na to chcete ísť s rozumom, jedlo nevynechávajte, výrazne ho však obmeňte. Jedzte pravidelne v malých porciách a dbajte na zdravšie potraviny s obsahom bielkovín, vlákniny a vitamínov.

Ako zmenšiť chúťky na sladké.
Ani to nie je problém, ktorý by vás mal pri zhadzovaní kíl zastaviť. Pulty obchodov ponúkajú množstvo chutných celozrnných produktov. A ak stále túžite po obľúbenej čokoláde, dajte si horkú čokoládu. Kúsok kvalitnej čokolády s vysokým obsahom kakaa vám neublíži.

Naučte sa piť dostatok tekutín, budete milo prekvapení výsledkom.

Ak chcete schudnúť, rovnako múdro sa musíte postaviť aj k pitnému režimu. Pite veľa, ale hlavne zdravo. Úplne vynechajte sladené nápoje a v čo najväčšej miere ich nahraďte čistou pramenitou vodou. Voda so sebou nesie aj tú veľkú výhodu, že čím viac pijete, tým ste menej hladní. Síce malé klamstvo pre žalúdok, pre vás však obrovská pomoc. Dostatok tekutín vám zlepší metabolizmus. Človek, ktorý chce schudnúť, by počas chudnutia mal vypiť až 4 deci vody na 10 kg svojej váhy.

Pohybujte sa, cvičte, zvýšite spaľovanie tukov i metabolizmus.
Ak už čo to o chudnutí viete, netreba pripomínať, že bez pohybu to nejde optimálne. Bez pohybu nebudete strácať len tuk, ale aj svalovú hmotu. Keďže toto nie je vaším cieľom, každý deň si trochu zacvičte. Behajte - stačí aj rezká chôdza, pokojne si zacvičte doma pri obľúbenom seriáli alebo začnite navštevovať fitness centrum. Hýbať sa treba, svaly v pohybe sa totiž po 20 minútach pustia do odbúravania nechcených tukov.

Začiatok dňa je dôležitý, čo by ste mali jesť a čo nejesť na raňajky.

1. Raňajky by mali pokryť 15 až 20 % denného energetického príjmu, a mali by sa skladať z vhodných bielkovín a zložitých sacharidov. Pokiaľ si dáte guláš ešte z večera, budete sa musieť zvyšok dňa poriadne krotiť.

2. Dobru voľbou nie je ani slanina či šunka so smaženými vajciami, ani párky či pašteky. Ani sladké pečivo. Ide o veľké množstvo tukov a cukru.

3. Priveľmi vychladené nápoje  telo neosviežia a pôsobia v skutočnosti opačne. Ak máte potrebu sa ráno napiť niečoho studeného, lebo ste spali v prehriatej miestnosti, celí ste sa spotili a vysmädli, nemali by ste organizmu spôsobovať teplotný šok tým, že vypijete príliš ľadovú tekutinu.

Tu sa ZAREGISTRUJTE na CHUDNUTIE, 

ak nechcete opakovať DIÉTNE CHYBY(kliknite)

Už pri úvodnom a bezplatnom telefonickom rozhovore Vám poradíme, čo by ste mali urobiť, 

aby ste konečne schudli a nemali ani chúťky na sladkosti.

Úspešnosť chudnutia s nami je až 90%-ná.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

REKLAMNÉ ODKAZY


  


TOPlist