MLIEČNA DIÉTA

13 DŇOVÁ MLIEČNA DIÉTA účinne podlomí Vaše zdravie. Rady na stravovanie a chudnutie

Každý z nás chce byť štíhli, najmä keď sa blíži dovolenka. Vtedy často siahneme po radikálnych diétach, ktoré tvrdia, že schudnete za týždeň 4-5 kíl a podobne. Bohužiaľ  sú to pasce, ktoré rýchlo končia jo-jo efektom. Niektoré vyzerajú ako zázračný spaľovač tukov: schudnete toľko a toľko kíl  za krátky bez najmenšieho obmedzovania. A práve tieto postupy chudnutia sú najnebezpečnejšie.

Mliečna diéta   Mliečna diéta je veľmi jednotvárna diéta založená na nadmernej konzumácii mlieka a mliečnych výrobkov v kombinácii s malým množstvom zeleniny a mäsa.  Trvá  13 -14 dní, pričom poslední deň sa už vraciate k normálnej strave. Pri dodržiavaní určeného stravovacieho  postupu môžete schudnúť 8 až 10 kg. Individuálne môžete dosiahnuť i väčší úbytok váhy. Na takúto diétu sa odhodlávajú tí,  ktorí chcú rýchlo zhodiť viac kilogramov, majú pevnou vôľu a sú ochotní riskovať zdravotné komplikácie v dôsledku rýchlej straty kíl a nedostatku živín. Mliečna diéta je doslova marketingový ťah výrobcov toaletného papiera.   Minimálne množstvo jedla (inými slovami minimálny objem kalórií), pravidelnosť stravovania (tj. 5x denne po 3 hodinách), žiadne prílohy ani sladkosti (tj. žiadne sacharidy) a pitný režim (tj. odplavenie škodlivín a rýchlejší metabolizmus) – všetky tieto aspekty nezadržateľne a celkom logicky vedú k úbytku váhy.

Konzumuje sa najmä mlieko a mliečne výrobky. Mäso a zeleninu je možné jesť vo veľmi obmedzenom množstve, a to päťkrát denne v presne stanovených časových intervaloch. K tomu sa odporúča dodržiavať pitný režim, čiže minimálne 2 litre vody denne.

V jedálničku nie je prípustná žiadna príloha, tučné údeniny, tučné syry, sladkosti, sladké a perlivé nápoje, alkohol. Jedlo je presne rozpísané do denného programu a povolené nie je ani sústo navyše.

Pozitíva mliečnej diéty

Rýchly úbytok váhy. Hmotnosť ide rýchlo dole a docieliť možno i veľkého úbytku svojej váhy. Pitný režim. Diéta zahrnuje dostatok tekutín, čo napomáha procesu odbúravania tukov.

Negatíva mliečnej diéty

Chuť a hlad. Chuťovo je diéta veľmi chudobná. Vďaka malému množstvo jedla a jeho nevhodnej skladbe málo zasýti a vyvoláva pocit veľký hladu. Nevyvážená strava. Príliš mnoho bielkovín zaťažuje organizmus, nedostatok ostatných živín môže mať vážne zdravotné následky. Diéta chudobná na  vitamíny, minerálie a celulózu. Je bezzvyšková a môže vyvolať zápchu. Najhoršia diéta. Je taká jednotvárna, že sa naozaj nedá držať viac ako tri dni. Ráno zoberiete z chladničky liter nízkotučného mlieka a pijete ho celý deň rozdelený na šesť častí. Tí, ktorí trpia intoleranciou laktózy alebo syndrómom dráždivého čreva, si celý deň doprajú nízkotučné acidofilné mlieko. Odporúča sa len na jeden deň raz za dva týždne, len ako doplnok, omnoho lepšie je celý deň popíjať zeleninové šťavy ako mlieko. Prakticky pri celej diéte chýba dostatočný príjem vlákniny. Človek s nedostatočným príjmom energie pri tejto diéte býva unavený a má zlú náladu. V tomto prípade má naviac nedostatok vitamínov a je náchylnejší k infekciám. Po 14 dňoch pitia mlieka bude mať takýto človek istotu, že mlieko a mliečne výrobky už nikdy v živote nechce vidieť ani v predajni potravín.

Diéta je síce veľmi účinná, každopádne prináša rad zdravotných i kozmetických rizík. Rýchly úbytok váhy nemožno zo zdravotného hľadiska odporúčať. Dochádza k ochabovaniu kože a vzniku celulitídy. Takto prísnu diétu je dobré konzultovať s diétológom a nájsť spoločne optimálne riešenie. Napríklad je možné mliekom nahradiť niektoré z denných jedál, inými slovami ho použiť len ako doplnok, nie ako základ stravy

Keď sa chcete viac dozvedieť o niektorých výživových doplnkoch na chudnutie a očistu tela, kliknite TU

 

ZÁSADY mliečnej diéty:

 • treba dodržiavať čas jedenia a zlozenie jedla,
 • pri zmene času jedenie treba dodržať 3-hodinový odstup medzi 2 jedlami (raňajky sa môžu aj vynechať ale v žiadnom prípade sa nesmú dávky jedál zvyšovať alebo nahrádzať niečím iným.
 • denne treba vypiť aspoň 2 litre vody (minerálky alebo bylinkového čaju)
 • vhodne je piť aj 2dcl čaju z listu senny, ktorý pomáha pri trávení.
 • káva sa môže piť v akomkoľvek množstve, ale jedine nesladená
 • po ukončení 8.dna sa diéta opakuje prvým dnom, a na 14. deň možno jest všetko

Na záver jeden z rozpisov mliečnej diéty

1. deň/9.deň:
07.00 hod.-1/4 l mlieka
10.00 hod.-1/4 l mlieka
13.00 hod.-1/4 l mlieka
16.00 hod.-1/4 l mlieka
19.00 hod.-1/4 l mlieka

2. deň/10. deň:
07.00 hod.-1 ks termix
10.00 hod.-10 dkg tvarohu
13.00 hod.-15 dkg bieleho mäsa
16.00 hod.-15 dkg zeleniny
19.00 hod.-2 vajíčka, 2 dcl čaju bez cukru

3. deň/11. deň:
07.00 hod.-10 dkg ovocia
10.00 hod.-10 dkg zeleniny
13.00 hod.-10 dkg tvarohu
16.00 hod.-1/4 l mlieka
19.00 hod.-15 dkg vareného mäsa

4. deň/12. deň:
07.00 hod.-1 ks termix
10.00 hod.-1/4 l mlieka
13.00 hod.-10 dkg zeleniny
16.00 hod.-10 dkg ovocia
19.00 hod.-10 dkg tvarohu

5. deň/13. deň:
07.00 hod.-2 vajíčka, 10 dkg zeleniny
10.00 hod.-10 dkg ovocia
13.00 hod.-15 dkg diétnej salámy
16.00 hod.-15 dkg ovocia, 15 dkg zeleniny
19.00 hod.-10 dkg zeleniny, 1/4 l mlieka

6. deň:
07.00 hod.-10 dkg šunky
10.00 hod.-10 dkg ovocia
13.00 hod.-10 dkg tvarohu
16.00 hod.-10 dkg chudého mäsa
19.00 hod.-1/4 l kyslého mlieka

7. deň:
07.00 hod.-2 vajíčka
10.00 hod.-10 dkg tvarohu
13.00 hod.-10 dkg ovocia
16.00 hod.-10 dkg chudého mäsa
19.00 hod.-1/4 l mlieka

8. deň:
07.00 hod.-20 dkg ovocia (jablká)
10.00 hod.-20 dkg zeleniny
13.00 hod.-20 dkg ovocia
16.00 hod.-20 dkg zeleniny
19.00 hod.-20 dkg ovocia

Sami uznáte, že takéto stravovanie je drastické a môže vážne poškodiť Vaše zdravie. Takže rada na záver : takúto diétu nikdy neskúšajte, určite sa Vám odplatí jojo efektom a zhoršením zdravotného stavu. Po skončení mliečnej diéty, keď sa začnete vracať na normálnu stravu, tak zaručene schudnuté kilá priberiete naspäť.

Prečo po takejto diéte dôjde k jojo efektu ?  Diétou spomalený metabolizmus po skončení diéty bude prednostne vytvárať tukové zásoby zo všetkého jedla, ktoré zjete navyše. Okamžitý rast váhy je zákonitý. Priberiete preto, že sa neviete správne stravovať bez diéty. Vaša strava vás dostala ku kilám navyše, ktorých sa diétou chcete zbaviť. Po diéte sa k nej opäť vrátite. A zas priberiete. Len rýchlejšie, lebo ste si diétou spomalili metabolizmus.  Keby ste vedeli, ako sa správne stravovať, mliečna diéta by vám nebola potrebná. Preto Vám neodporúčam, aby ste tento druh diéty vôbec skúšali.

Jedlá a potraviny s ktorými neschudnete

O tom, ako sa budete cítiť, skutočne rozhodujú predovšetkým potraviny, ktoré denne prechádzajú vašim tráviacim traktom. Čím horší je váš jedálniček, tým nekvalitnejší bude i váš život a budete priberať.

Zdravé jedlo - základ dlhého života
Ak sa neustále budete zaťažovať ťažko stráviteľným jedlom, organizmus bude musieť všetku svoju energiu použiť na proces trávenia a na iné životné funkcie mu už veľa síl nezostane. Vaše telo to tak môže zvládať roky, to však ešte neznamená, že prehrešky vám budú prepáčené. Príde čas, kedy vám to zráta i s úrokmi. Môžete sa im však včas vyvarovať. Stačí trochu disciplíny a rozumu.
  
Tuk a mastné jedlá
Tuk je pre zdravé fungovanie organizmu nevyhnutný. Dodáva energiu, poskytuje dôležité mastné kyseliny a zabezpečuje vstrebávanie niektorých prospešných látok. Bez potrebného množstva tuku by ľudské telo nebolo schopné tento proces samé zvládnuť. Nie je však tuk ako tuk. Kačacia masť, či iný živočíšny tuk telu vôbec nepomôže, preto radšej voľte vždy ten rastlinný.

Bôčik je síce chutný ale neprijateľný.
Paprikový bôčik, bravčové kolienko a iné špeciality, pri ktorých sa vám vždy zbierajú slinky, sú pre zdravý organizmus doslova katastrofou. Nič vzácne mu nedodajú, naopak, nemálo ho zaťažia. Preto ste vždy po konzumácii takéhoto jedla bez energie a chce sa vám spať. Predstavte si, čo to spraví s telom, keď takto jete pravidelne. Nečudujte sa, že vám organizmus postupne vypovedá službu.

Klobásky a slaninky
Podobne nebezpečné sú i rôzne klobásové, slaninové, oškvarkové, paštétové, či iné podobné pokrmy. Chutia síce jedinečne, ale tam ich výnimočnosť končí. Trávenie dostane zabrať, cholesterol v krvi sa zvýši, ručička na váhe stúpne a životné funkcie sa zhoršia. Neubehne veľa času a vaša pažravosť sa preukáže aj na zdravotnom stave.
 
Vnútornosti
Pľúcka na smotane, husacia pečienka sú ďalšie zo sorty zakázaných jedál. Zvieracie vnútornosti sú pre ľudský organizmus ťažko stráviteľné a zaťažujúce. Ak ich ešte skombinujete s inými mastnými ingredienciami, môžete si po zvyšok dňa zobrať dovolenku na trávenie. Nič iné totiž robiť nezvládnete.
 
Hranolky
Z hranolkov môžete tuk doslova žmýkať a tento škodlivý efekt nezachráni ani hodnotný obsah zemiakov. Ak si kúpite mrazené, nejete nič iné ako mastnú gumu a tá vás opäť posúva kúsok bližšie ku sklonku vášho nezdravého života.
 
Vyprážaný údený syr s tatárskou omáčkou a hranolkami

síce predstavuje nenahraditeľnú delikatesu pre Vaše chute, pre telo však pohromu. Na svedomí to má hneď niekoľko faktorov. Prvým je tučný obsah syru, druhým škodlivý proces údenia, tretím príprava vyprážaním a ďalšie už snáď ani netreba menovať. Čím skôr na toto jedlo zabudnete, o to viac si život predĺžite.
 
Čipsy
Do skupiny nevhodných mastných jedál patria aj pochutiny, ktoré sú pre telo iba zbytočnými prázdnymi kalóriami. Nenasýtia, nevyživia, nepomôžu. Sú zbytočne vyhodenými peniazmi a potravinami, ktoré vám vôbec nič užitočné nedajú. V konečnom dôsledku neuspokoja ani hlavu, pretože ťažký pocit po ich konzumácii Vám náladu určite nezlepší.
 
Zákusky
Vyzerajú lákavo, preto im len málokto dokáže odolať. Pokiaľ však nie sú len čisto ovocné, ťažko hovoriť o zdravom stravovaní. Obyčajne obsahujú priveľa tuku, cukru, múky a niekedy i rôznych chemických farbív. Na chvíľu uspokoja psychicky, krvný obraz si však nimi rozhodne nevylepšíte.
 

Čokolády
Podobne sú na tom i tabličky čokolády, ktoré sa samé rozpúšťajú na jazyku. Opäť je to však nadmerné množstvo tuku a cukru, ktoré by vás malo predovšetkým zaujímať. Nedajte sa obalamutiť rečami, že čokoláda je zdravá. Biely cukor a nesprávny tuk ešte žiadnemu živému organizmu nepomohli, ináč to teda nebude ani s tým vašim. O prospešných účinkoch sa dá hovoriť až od 85 percentného obsahu kakaa, samozrejme bez pridania iných škodlivých zložiek. Na typickú chuť mliečnej čokolády však v tomto prípade zabudnite.
 
Karamelové dobroty, zmrzlina, marcipán...
Naše potraviny, ktoré vás pomaly a iste dostanú do hrobu, uzatvárame tými najchutnejšími. Pamätáte na časy, keď ste ako dieťa za odmenu dostávali kopček zmrzliny, či inú sladkú dobrôtku? Mali byť skôr za trest, pretože neobsahujú nič, čo by vaše telo dokázalo oceniť. Opäť je to len množstvo tuku, bieleho cukru a chémie.

 Potraviny, ktoré sú vhodné na zdravé stravovanie a chudnutie

 • morčacie mäso, kuracie mäso
 • chudé hovädzie mäso
 • chudé mäso z diviny
 • králik, zajac
 • vajíčka
 • zelenina, ovocie ( iba do 17:00 ), je mylné sa domnievať, že ovocie sa môže konzumovať aj na večer. Väčšina ovocia obsahuje totižto veľa cukru.
 • kompóty bez sirupu
 • celozrnné pečivo a chlieb
 • ovsené vločky, ražné vločky a cereálie. Nepoužívajte ovsené vločky neskoro večer, sú dobrým zdrojom sacharidov.
 • tmavá ryža
 • tvrdé syry ( ktoré obsahujú okolo 20 - 30 % tuku )
 • dusená šunka, kuracia, morčacia, bravčová
 • tofu, sója a výrobky z nej
 • cestoviny, najlepšie tmavé
 • slnečnica, sezam, tekvicové semiačka
 • olej: olivový, ľanový, lisované za studena
 • oleje na varenie: repkový, slnečnicový
 • tvaroh, cottage cheese, biely jogurt, zakysané nízkotučné mliečne výrobky
 • nízkotučné mlieko
 • ryby ( hlavne morské: tuniak, losos, makrely atď.)
 • racio chlebíky ( tzv. Polystyrénové), ryžové, ražné atď.

Naučíme vás JESŤ MENEJ a NEHLADOVAŤ, dostanete JEDÁLNE LÍSTKY a RECEPTY na CHUDNUTIE

S nami dokážete SCHUDNÚŤ bez TABLETIEK a PRÍPRAVKOV, bez HLADOVANIA

VYUŽITE NAJLACNEJŠIE a NAJLEPŠIE CHUDNUTIE

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE s nami (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

 

REKLAMNÉ ODKAZY


  


TOPlist