Tabletky na chudnutie

Tabletky na chudnutie - sú naozaj zázračným pomocníkom pri chudnutí?

Ach to moje chudnutie. Opäť potrebujem schudnúť. Hádam mi teraz pomôže nejaká TABLETKA NA CHUDNUTIE. Naozaj lákavá predstava, že objavíte nejakú tabletku na chudnutie. Stačí zájsť do predajne či na internet a zistíte, že na chudnutie sú v ponuke rôzne tabletky na chudnutie. Jediné, čo vraj musíte spraviť, je jesť ich každý deň. Znie to úžasne jednoducho, veď zjesť pár tabletiek každý deň nemôže byť žiadny problém.

Ako to však v skutočnosti je?

Moja nadváha a jeho nadváha nie je to jedno a to isté. Ani jej príčiny nie sú u každého rovnaké, preto samozrejme nemôžeme prípravky na riešenie tohto problému hádzať do jedného vreca. Tabletky na chudnutie sa líšia z hľadiska prístupnosti, a aj princípu, na akom fungujú. Niektoré potláčajú chuť do jedla, iné garantujú rýchlejšie štiepenie tukov, ďalšie zas zrýchlenie metabolizmu, všetko závisí od pridaných ingrediencií. Ich účinky môžu byť občas aj preukázateľné, častejšie neškodne falošné a pozor, v extrémnych prípadoch aj zdraviu škodlivé.

Aj vy ste zažili takýto príbeh?
Kdesi som sa dočítal, že existujú tabletky, ktoré znížia pocit hladu. To sa mi zapáčilo. Dúfal som, že rozbehnem ďalšiu zo svojich hladoviek, ktoré by viedli k zníženiu množstva prijímanej stravy. Naivne som sa nazdával, že po tom, čo schudnem, budem môcť veselo pokračovať v predchádzajúcom stravovacom režime. Vtedy som ešte netušil, že chudnutie sa mi podarí dotiahnuť až do konca. Ani to, že budem chudnúť vyše roka a nie len pár týždňov.
Tabletky naozaj „fungovali“. Po pár týždňoch som mohol konštatovať, že chudnem tempom skoro päť kíl mesačne. Paráda! Keď som zistil, že som schudol asi dvadsať kíl pomyslel som si: teraz už mám „stiahnutý žalúdok“, aj hmotnosť je nižšia. Môžem vysadiť tabletky a stačí jesť menej.
Tabletky som vysadil – ale čo to? Klesajúca hmotnosť zrazu klesať prestala. Dokonca začala dosť rýchlo stúpať! Čo s tým robiť? Znova tabletky na pár týždňov, znova chudnem. Po vysadení sa zrazu úbytok hmotnosti zastavil. Dnes sa nad tým už len pousmejem – naivne som si myslel, že tabletky mi znížia hmotnosť a potom budem jesť, no, „o trochu menej“. „Trochu menej“ som po vysadení tabletiek vydržal jesť vždy asi tak týždeň. Druhý týždeň som už jedol viac než dosť. Dnes si môžem dať koláčik, hamburger, lupienky, zajtra ich určite odhladujem – klamal som sám seba. Len počas posledných sviatkov som pribral sedem kíl. Vtedy mi začalo byť celkom jasné, že toto nie je schodná cesta. Tabletky na chudnutie sú pomôcka, ale neriešia chybu v systéme stravovania, v myslení. Hlavne však nepovedia, čo človek má robiť po schudnutí, aby zas nepriberal.
Predstava jesť čokoľvek vďaka „predjedlu“ tabletiek, ktoré zabránia vstrebávať tuky, je nezrelá. Nezrelý človek popiera rozdiel medzi realitou a túžbou. Nezrelý človek chce veľa jesť i veľa chudnúť. Je to nereálna, naivná túžba. Takto v živote nič nefunguje, nemôžeme mať všetko. Aby sme niečo získali, musíme aj niečo obetovať.

Každý, kto dokázal schudnúť, vám potvrdí, že občasné porušenie racionálnej stravy nie je problém. Ak sa správate disciplinovane celé týždne, pokojne môžete ísť aj na zabíjačku a obžrať sa na nej dosýta. Nič sa nestane. A to či už tabletku spapáte, alebo nespapáte.

Žiaľ, zatiaľ nemáme tabletku, ktorá by sa postarala o bezproblémové chudnutie. Neverte reklame. Farmaceutické firmy urobia všetko preto, aby vám predali svoj produkt. Vy ho vyskúšate a nasleduje veľké sklamanie.
Potom si človek položí otázku, ako to vlastne je. To fakt firmy predávajú neúčinné preparáty? To predsa nie je možné.

Tabletky na chudnutie – zmes ničoho a všetkého
Často ide o to, že preparáty síce istý účinok majú, ale je značne zveličený. Ak Vám sľubujú „naše tabletky na chudnutie odstránenia chuti na sladké“, zákazník verí, že po užití prípravku nebude mať chuť na sladkosti. No a to je práve chyba reklamy. Budete mať na ne chuť. Možno o chĺpok menšiu, ale skoro rovnakú. Keby sa na trhu objavili tabletky, ktorý by naozaj spôsobil chudnutie, nastal by okolo toho tak masívny rozruch, že by ste sa o tom dozvedeli v priebehu pár týždňov. Nie od výrobcu. Nie od predavačov a lekárnikov. Od priateľov a známych – zvestovali by vám to už viditeľne štíhlejší ľudia, ktorých poznáte. A bolo by ich stále viac a viac.

Keď sa chcete viac dozvedieť o niektorých výživových doplnkoch na chudnutie a očistu tela, kliknite TU

 

Jojo efekt – čo to je?

Tak v prvom rade jojo efekt nie je žiaden efekt. Je to zákonitosť. Jojo efekt je takpovediac trest za neznalosť zákonitostí Vášho organizmu. Neznalosť neospravedlňuje. Ak sa snažíte schudnúť, časom zákonite priberiete.
Názov jojo efekt vznikol podľa hračky zvanej jojo. Koliesko na motúziku raz klesá, raz stúpa. Rovnako aj hmotnosť ľudí, ktorí sa snažia chudnúť nesprávnym spôsobom.
Aby sa chudnutie dostavilo, musíme v tele navodiť nedostatok energie a živín, ktoré telo na svoju existenciu nutne potrebuje. No obdobie nedostatku telo zároveň vyhodnotí ako krízový stav. Začne spomaľovať telesné procesy, metabolizmus. Prepína sa do núdzového režimu, v ktorom sa energiou maximálne šetrí. Po istom čase však každého človeka začne diéta obťažovať. Schudol pár kíl, už sa nemusí správať tak prísne. A začne sa stravovať menej prísne. No jeho organizmus je stále spomalený. Bude ešte niekoľko mesiacov, rokov. Každá energia, ktorú telo príjme navyše sa bude prednostne ukladať. Je to však bludný kruh. Aby nepribral, musí diétovať. Kým diétuje, nezrýchli sa mu metabolizmus. A tak človek skôr, či neskôr začne zas priberať. Čím menej sa drží diétneho režimu, tým rýchlejšie idú kilá nahor. A to sa volá jojo efekt.
 

Ako proti jojo efektu?
Jojo efekt je dôsledkom rýchleho chudnutia. Ak schudnete rýchlo, neodstránili ste príčinu svojej nadváhy. Či ste už hladovali, diétovali, alebo vám odrezali tuk z brucha chirurgicky, je to jedno. Akonáhle sa začnete (aj pomaly a opatrne) vracať ku svojmu pôvodnému životnému štýlu, začnete zas priberať.

Ak sa chcete jojo efektu vyhnúť, musíte:

  • chudnúť pomaly a to tak, že postupne zmeníte svoje stravovanie a celkovo životný štýl na taký, ktorý nevedie ku obezite. Netreba vám žiadne tabletky na chudnutie. Stačí rozum a disciplína. Musíte jesť pravidelne, pestro a toľko, aby sa vám nespomalil metabolizmus. Musíte dať do „poriadku“ svoj organizmus, dať mu to, čo mu dlhodobo chýbalo, teda dostatok bielkovín, vitamínov a iných živín. Organizmus musíte jednoducho zrekonštruovať.
  • sa venovať pohybu. Ak nie už počas chudnutia, tak najneskôr po schudnutí. Bez toho si hmotnosť neudržíte. Po schudnutí sa však pohyb musí stať pravidelnou a trvalou súčasťou vášho života. Nie mal by. Musí.

Chudnutie a priberanie sú obdobia, ktoré nútia organizmus k extrémnym opatreniam. Opakované kolísanie s hmotnosťou poškodzuje zdravie. Je lepšie ak zostanete tuční, než by ste mali robiť stále ďalšie neúspešné pokusy schudnúť.
Nepokúšajte sa preto likvidovať svoj tuk chudnutím. Nejedzte tabletky "proti obezite". Váš nadbytočný tuk nie je váš problém, márne proti nemu bojujete. Váš tuk je len dôsledok. Zvyknite si zmeniť zloženie a množstvo prijatých tukov a budete v pohode. Kým neodstránite príčinu priberania, nikdy neschudnete natrvalo. A príčina nadváhy sa volá životný štýl. Zmeňte ho. Nevhodný chudnutím pomocou tabletiek len strácate čas, zdravie a peniaze.

Naučíme vás JESŤ MENEJ a NEHLADOVAŤ, dostanete JEDÁLNE LÍSTKY a RECEPTY na CHUDNUTIE

S nami dokážete SCHUDNÚŤ bez TABLETIEK a PRÍPRAVKOV, bez HLADOVANIA

VYUŽITE NAJLACNEJŠIE a NAJLEPŠIE CHUDNUTIE

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE s nami (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

 

REKLAMNÉ ODKAZY


  


TOPlist