Ako schudnúť ČO JESŤ a ČO NEJESŤ pri CVIČENÍ.

08.09.2014 07:31

Cvičenie s plným žalúdkom je absolútne nevhodné. Jedlo, ktoré zostáva v žalúdku v priebehu cvičenia môže spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť a kŕče. 

Jedlo by sa malo pred cvičením aspoň 1 až 4 hodiny už tráviť, v závislosti na tom, čo a koľko ste jedli. Každý je trochu iný. Mali by ste si vyskúšať pred cvičením, čo je pre vás najlepšie.
Ak cvičíte ráno po prebudení, najlepšie je privstať si a najesť sa, ale skôr tekuté jedlo, pretože žalúdok trávi tekutiny rýchlejšie. Snažte sa veľa piť zhruba pol hodinu pred cvičením.
Hlavným zdrojom energie pre svaly je sacharid, ktorý je pred výkonom uložený vo svaloch vo forme glykogénu. To, čo jete po cvičení môže napomáhať alebo brániť tomuto procesu. Jesť správne potraviny v správny čas, po tréningu je nevyhnutné pre obnovu svalov a prípravy na ďalšie cvičenie. To, čo jete pred cvičením často závisí od vašich potrieb a preferencií, ale malo by byť prijímané podľa intenzity, dĺžky a typu cvičenia, ktorý máte v pláne robiť. Energetické potraviny, vrátane nápojov by mali obsahovať  hlavne ľahko stráviteľné sacharidy, ktoré zabránia príznakom hladu počas cvičenia a zabránia strate energie.

Odporúčané potraviny  pred cvičením.
Je to individuálne, výber potravín sa dá určiť na základe skúseností, ale niektoré usmernenia hovoria, že pevnú stravu jedzte 4 hodiny pred tréningom a to sacharidy. Nejaký proteínový nápoj zhruba 2 hodiny pred cvičením. Tekutiny následne treba dopĺňať každú hodinu pred a po tréningu.

Potraviny, ktorých sa vyvarujte pred cvičením.
Potraviny s veľkým obsahom tukov alebo vlákninou môžu byť veľmi ťažké a pomaly stráviteľné a zostávajú v žalúdku dlhší čas. Navyše ťahajú veľa krvi do žalúdka na pomoc pri trávení, čo môže spôsobiť kŕče a nepohodlie.
Mäso, šišky, hranolky, zemiakové lupienky a cukrovinky sú absolútne nevhodné pred cvičením. Majte na pamäti, že každý je trochu iný a to, čo funguje u vás nemusí fungovať u druhých. Vezmite do úvahy vaše individuálne preferencie.

Kofeín a výkon počas cvičenia.
Kofeín pôsobí ako stimulant na centrálny nervový systém. Kedysi sa predpokladalo, že zvýši vytrvalosť tým, že stimuluje väčšie využívanie a premieňanie tukov na energiu, a tým aj rezerv glykogénu vo svaloch. Dlhodobý výskum však nepodporuje túto teóriu. Keď kofeín zlepšuje vytrvalosť, robí tak tým, že pôsobí ako povzbudzujúci prostriedok.
Pre niektorých ľudí môže mať však vážne vedľajšie účinky. U tých, ktorí sú veľmi citliví na jeho účinky sa môže vyskytnúť nevoľnosť, tras svalov a bolesti hlavy. Príliš veľa kofeínu je diuretikum, a môže viesť k dehydratácii, ktorá znižuje výkon.

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE, 

ak chcete MESAČNE SCHUDNÚŤ 5 a viac kíl BEZ HLADU

a nechcete opakovať DIÉTNE CHYBY(kliknite)

Už pri úvodnom a bezplatnom telefonickom rozhovore Vám poradíme, čo by ste mali urobiť, 

aby ste konečne schudli a nemali ani chúťky na sladkosti.

Úspešnosť chudnutia s nami je až 90%-ná.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

REKLAMNÉ ODKAZY


  


TOPlist